E-İLKOGRETİM.NET

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2018 Üyelik Gerektirmez

İl dışı öğretmen yer değiştirmeleri başladı. 4+4+4 sisteminin azizliğine uğrayan sınıf öğretmenleri sadece 7 ili tercih edebiliyorlar.
İl dışı öğretmen yer değiştirmeleri başladı. 4+4+4 sisteminin azizliğine uğrayan sınıf öğretmenleri sadece 7 ili tercih edebiliyorlar. Artık doya doya tayin isterler. Yeni eğitim sistemi gündeme geldiği zaman Türk Eğitim Sen genel başkanından ilçe temsilcisine kadar bütün sendikacılar bugün yaşananları dile getirmişti. Okul okul gezilerek sınıf öğretmenleri uyarılmıştı. Birilerinin önlerine attıkları kemikleri yalayan bazı sendikacılar bizi abartmakla suçlamışlar ve meseleyi kısır bir sendika mücadelesiymiş gibi lanse etmişlerdi. Bu kemik yalayıcılarına inanan saf sınıf öğretmenleri de koyunların sessizliğini oynamışlardı.

Gittiğim her okulda arkadaşlar tepkinizi demokratik bir şekilde sendikanızdan istifa ederek gösterin uyarısını yapmış ve isterseniz bize üye olmayın ama sessiz kalmayın demiştim. Zaman, öngörü ve adam gibi sendikacılık bizi haklı çıkardı. Şu an sınıf öğretmenleri arafın tam ortasında kaldılar. Giderek aratacak olan bu kargaşa ortamında hala sınıf öğretmenleri aldatılmaya çalışılıyor. Alan değişikliği ile norm fazlası sınıf öğretmenlerinin eritileceği söyleniyor. Konya ilinde norm fazlası olan 900 civarı sınıf öğretmeninin kaç tanesini alan değişikliği ile eriteceksiniz? Alan değişikliğini abartırsanız atama bekleyen branş öğretmenlerinin hakkına girmeyecek misiniz? Neden hala masal anlatmaya devam ediyorsunuz? 5+3 şeklinde yapılacak düzenleme uygulansaydı olmazmıydı, neden kuru inattan vazgeçmediniz?

UYAN SINIF ÖĞRETMENİM!

Alan değişikliği falan norm fazlası olmanın önüne geçemez. İlkokul çağı nüfusunun fazla olduğu güneydoğu seni bekliyor. Artık hakkını savunamayan, bırak geleceği görmeyi burnunun ucunu göremeyen sendikamsı yapılardan istifa et! Aksi takdirde hakkını aramayan ve haksızlık-yanlış karşısında susan SINIF ÖĞRETMENİNE MÜSTAHAKTIR! (kamusitesi)


Benzer Dosyalar: